O nás

GFPS-CZ - Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě - je studentská nezisková organizace působící v oblasti setkávání především studentů se společným zájmem rozvíjet přátelské vztahy se sousedními státy, zejména Německem a Polskem. GFPS-CZ nabízí také českým studentům možnost stipendijního pobytu v Německu a organizuje setkávání svých členů a sympatizantů v rámci rozličných projektů (na seminářích či jazykových kurzech).

Cílem našich aktivit je přispět k prohloubení vztahů mezi třemi zeměmi, které žijí po staletí vedle sebe a vytvářejí společnou kulturu střední Evropy. Chceme přispět k mezikulturní výměně mezi třemi středoevropskými státy a k naplňování dobrých sousedských vztahů, a to především skrze navazování mezilidských vztahů.

Studentské sdružení GFPS-CZ úzce spolupracuje s partnerskou organizací GFPS, e. V. v Německu a GFPS-Polska, dále s Česko-německým fondem budoucnosti, nadací Roberta Bosche ze Stuttgartu a se sdružením Initiative Mittel- und Osteuropa z Berlína. Nově spolupracujeme také se studenty v Bělorusku.

Co nabízíme?

Veškeré informace o našich projektech se dozvíte přihlášením se k odběru novinek (pod textem) nebo sledováním našeho Facebooku

Jak fungujeme?

Naše činnost je založena na dobrovolnické práci. Vychází z ústřední myšlenky GFPS, že si studenti sami zprostředkovávají výměnu a setkávání s ostatními studenty. V univerzitních městech fungují členové GPFS v rámci tzv. Městských skupin (Stadtgruppen), kteří se starají o příchozí stipendisty, pomáhají jim s administrací jejich studia i se začleněním do společenského života.

Přihlaste se k odběru novinek a mějte aktuální informace o našich stipendiích a projektech:    
Facebook
Naši partneři

Sponzorované odkazy: Poho.cz - píše Ondřej Pohorský