Studijní stipendium

Semestrální studijní pobyty jsou určeny studentům, kteří mají zájem vycestovat, okusit život v doposud neznámém prostředí, a získat tak cenné zkušenosti v rámci osobního rozvoje. Stipendijní program GFPS se liší od mnoha jiných nabízených programů mobility studentů.

Klademe důraz na osobní přístup - každý stipendista GFPS je během svého pobytu v zahraničí doprovázen členy městských skupin (tzv. Stadtgruppen), kteří pomáhají stipendistům v často složitých začátcích zahraničního pobytu nejen s administrativními záležitostmi, ale také se začleněním se do nového prostředí. Zásluhou osobního přístupu ze strany GFPS je stipendista brzy integrován ve svém novém studentském městě i v každodenním životě.

Studijní projekt místo sbírání kreditů - stipendisté nejsou povinni plnit určitý počet kurzů či kreditů, namísto toho se od nich očekává aktivní výkon jejich studijního projektu a participace na dvou mezinárodních seminářích na začátku a konci pobytu v zahraničí (cestu i účastnický poplatek hradí GFPS).

Pokud máte zájem se ucházet o stipendium GFPS, určitě si pročtěte FAQ a podívejte se na aktuální nabídku stipendií, kde naleznete podrobné informace (výši stipendia; podmínky, které musíte splňovat; seznam podkladů, které je potřeba dodat, atd.)

Přihláška na stipendium ke stažení

Informace o stipendiu pro české zájemce naleznete včas v aktualitách na tomto webu.

Další informace o stipenidích pro německé zájemce do ČR.

Přihlaste se k odběru novinek a mějte aktuální informace o našich stipendiích a projektech:    
Facebook
Naši partneři

Sponzorované odkazy: Poho.cz - píše Ondřej Pohorský