Česko-německý tandemový kurz

Zlepši svou němčinu na česko-německém tandemovém kurzu!

GFPS pořádá od roku 2007 pravidelný letní česko-německý jazykový tandemový kurz, který se zaměřuje na přímý a intenzivní kontakt s rodilými mluvčími v přirozeném a přátelském prostředí. Tandemová metoda spočívá v tom, že se kurzu každoročně účastní deset studentů z každé z obou participujících zemí a po dobu dvou týdnů společně zlepšují své jazykové dovednosti. Těžiště kurzu je tak především osvojování si cizího jazyka prostřednictvím vzájemného soužití.

Máš chuť zdokonalit němčinu netradiční formou? Chceš přitom poznat nové lidi a zažít s nimi spoustu zábavy? Pak je tento kurz určený přesně pro Tebe!

Program

Kurz je rozdělen do dvou bloků, které jsou tematicky provázány:

V rámci dopoledního bloku probíhá výuka cizího jazyka pod vedením zkušených lektorů, rodilých mluvčích daného jazyka. V této části pracují čeští a němečtí účastníci odděleně. Odpoledne přichází na řadu tandemy. Účastníci kurzu jsou rozděleni do českoněmeckých dvojic či menších skupin (skupiny se v průběhu kurzu obměňují), ve kterých prakticky a kreativní formou procvičují a prohlubují znalosti z dopolední výuky. Dále jsou do programu zahrnuty výlety do přírody i měst, společné vaření, sport, hry, promítání filmů a mnoho dalšího. Díky tomu, že účastníci spolupracují v rámci řešení situací všedního dne, opadá postupně strach z mluvení a usnadňuje se komunikace. Přímý kontakt s rodilými mluvčími vede kromě zdokonalení se v cizím jazyku i k dalším novým poznatkům o sousední zemi.

Neodmyslitelnou součástí kurzu je i fakt, že čestnou funkci organizátorů kurzu na další rok tradičně přebírají vybraní účastníci právě proběhlého ročníku.

Místo konání

Pro celý kurz je nám na česko-německém pomezí, konkrétně v prostředí malé krušnohorské obce Pernink nacházející se v Karlovarském kraji k dispozici prostorná horská chata. V pokojích pro 2 až 4 osoby jsou spolu ubytováni mluvčí obou jazyků. K chatě přiléhá velká zahrada, kde mohou účastníci kromě táborákového ohniště v rámci programu či svého volného času využít i volejbalové hřiště. Hned za zahradou se pak nachází les.

Účastníci

Kurz je koncipován především pro vysokoškolské studenty, kteří mají středně pokročilé znalosti němčiny. Hlavním předpokladem účasti je ale chuť aktivní komunikace a zapojení se do intenzivní německo-české kulturní výměny se zábavným programem. Zároveň je dbáno na pestré složení účastníků dle jejich studijního zaměření. Prostřednictví této diversity se každoročně v rámci kurzu vytváří dynamická a pestrá skupina mladých lidí různých názorů a pohledů, což přispívá ke vzniku zajímavých a všestranně obohacujících témat k diskuzím.

Výběr celkem dvaceti účastníků probíhá po uzavření přihlášek. V jednotlivých jazykových skupinách je stanovena vyvážená jazyková úroveň, což je nespornou výhodnou nejen pro samotné studenty, ale i pro efektivní průběh celého kurzu.

Cena

Tandemový kurz je finančně většinově podporován Česko-německým fondem budoucnosti, konkrétní termín a cenu pro aktuálně připravovaný kurz nalezneš včas v aktualitách. V ceně nejsou zahrnuty náklady na dopravu, do Perninku lze však snadno dojet vlakem či autobusem. V ceně jsou zahrnuty:

Další informace naleznete na facebooku, galerie a zkušenosti účastníků z minulých let pak na stránkách GFPS e.V.

Čeští zájemci o Tandem naleznou přihlášku včas v aktualitách na tomto webu, zájemci z Německa pak na webu německé GFPS.

Přihlaste se k odběru novinek a mějte aktuální informace o našich stipendiích a projektech:    
Facebook
Naši partneři

Sponzorované odkazy: Poho.cz - píše Ondřej Pohorský