O nás

GFPS-CZ (Organizace pro studentskou a kulturní výměnu ve střední a východní Evropě) je studentská organizace působící v oblasti setkávání především mládeže. Sdružuje především studenty se společným zájmem rozvíjet přátelské vztahy se sousedními státy, zejména Německem a Polskem. GFPS-CZ vysílá studenty českých vysokých škol do Německa, organizuje setkáváním členů a sympatizantů v rámci svých projektů, na seminářích či jazykových kurzech. Cílem našeho sdružení je propojit jednotlivé státy prostřednictvím navázání především přátelských vztahů.

Studentské sdružení GFPS-CZ úzce spolupracuje s partnerskou organizací GFPS, e. V. v Německu a GFPS-Polska. Spolupracujeme také s Česko-německým fondem budoucnosti, nadací Roberta Bosche ze Stuttgartu a se sdružením Initiative Mittel- und Osteuropa z Berlína.

Smyslem aktivit sdružení GFPS-CZ je přispět k prohloubení vztahů mezi třemi zeměmi, které žijí po staletí vedle sebe a vytvářejí společnou kulturu střední Evropy. Nově spolupracujeme také se studenty v Bělorusku. Chceme přispět k mezikulturní výměně mezi třemi středoevropskými státy a k naplňování dobrých sousedských vztahů.

Co nabízíme?

Veškeré informace o našich projektech se dozvíte nejjednodušeji přidáním se do našeho newsletteru (dole na této stránce) nebo sledováním našeho Facebooku

Jak fungujeme?

Činnost GFPS je založena na dobrovolnické činnosti. Vychází z ústřední myšlenky GFPS, že studenti si sami zprostředkovávají výměnu a setkávání s ostatními studenty. V univerzitních městech členové GPFS v rámci tzv. Stadggruppen. Městské skupiny (Stadtgruppen) se starají o příchozí stipendisty, pomáhají jim s administrací jejich studia i se začleněním do společenského života.

Přihlaste se k odběru novinek a mějte aktuální informace o našich stipendiích a projektech:    
Facebook
Naši partneři

Sponzorované odkazy: Poho.cz - píše Ondřej Pohorský