Projekty

Städtetage

GFPS organizuje každý semestr dva mezinárodní semináře, kterých se účastní všichni stipendisté. Na začátku každého semestru se konají Dny měst (Städtetage). Zde se setkávají stipendisté s členy městských skupin a členy předsednictva, ale i s dalšími sympatizanty GFPS, aby se navzájem poznali a vyměnili si získané zkušenosti. Program během setkání nabízí kromě jiného i možnost vhledu do historie a kultury daného města a potažmo hostující země.

Forum

Druhým seminářem je FORUM, které představuje pro stipendisty závěrečné setkání. Na tomto setkání stipendisté ze všech partnerských zemí GFPS představují projekty, na kterých během svého pobytu na zahraniční univerzitě pracovali. Stipendisté na Fóru také prezentují své zkušenosti z pobytu, a to v jazyce hostující země. Seminář je tudíž nejen mezinárodní, ale také vědecky a interdisciplinárně zaměřený. Cílem semináře je seznámení se s něčím novým, získání nových perspektiv na věci již známé, společné setkání a sdílení zážitků a poznatků.

Oba zmíněné semináře jsou pro GFPS velmi důležité z hlediska dalšího vývoje a zlepšování stipendijního programu. Přátelská, uvolněná, a zároveň důvěrná atmosféra dává prostor i pro konstruktivní kritiku.

Pro stipenisty jsou obě akce povinné, proto neplatí účastnický poplatek a GFPS jim hradí 100 % nákladů na cestu. Ostatní členové GFPS-CZ se mohou účastnit za zvýhodněnou cenu a nechat si proplatit až 50 % cestovních nákladů.

GFPS dále pořádá (zatím jen nepravidleně) i další semináře, workshopy a konference k rozličným tématům, např. TRI-GO, TRIDEM apod. Více informací naleznete na stánkách GFPS e.V.

Informace o nejbližších akcích naleznete v záložce Aktuality nebo v kalendáři termínů GFPS e. V.

Tandem

Tandem je 14ti denní jazykový kurz, organizovaný minulými účastníky - studenty. Během tohoto kurzu máte možnost nejen zdokonalovat cizí jazyk, ale poznat nové lidí a žít s nimi pod jednou střechou. Kurz je rozdělen na dopolední výuku ve skupinách pod vedením rodilého mluvčího a na odpolední komunikaci při různorodých úkolech ve smíšených dvojicích. Součástí pobytu jsou společenské večery, různorodé hry, výlety a také společné vaření. Přihlaste se a nenechte si tak uniknout ojedinělou možnost učit se cizí jazyk v přátelské atmosféře! Více info v záložce Tandem.

Přihlaste se k odběru novinek a mějte aktuální informace o našich stipendiích a projektech:    
Facebook
Naši partneři

Sponzorované odkazy: Poho.cz - píše Ondřej Pohorský